blog

1. díl série Stavíme v Medlovicích: Příprava pozemku

FND stavby 09.04.2021

1. díl série Stavíme v Medlovicích: Příprava pozemku

Náš menší developerský projekt v Medlovicích představuje 7 rodinných domů o velikosti 4+kk. Pro zájemce o vlastní stavbu na klíč jsme nabízeli i pozemky za rozumnou cenu, kde si můžou postavit dům podle vlastních představ.

Samotnému zahájení stavby domů přechází dlouhé měsíce administrativy - plánování, projektování, vyřízení územního rozhodnutí a stavebního povolení. Vyřízení “stavebka” pro představu trvalo déle než rok. Žádali jsme totiž nejen o stavební povolení pro rodinné domy, ale i pro komunikaci včetně inženýrských sítí a veřejného osvětlení. Po kolaudaci předáme cestu i sítě obci k užívání.

Ke konci měsíce února letošního roku jsme konečně povolení získali a hned první týden v březnu jsme zahájili stavební práce. Začaly probíhat přípravné práce pro budování komunikace, inženýrské sítě, dešťovou i splaškovou vodu a prodloužení vodovodního řadu včetně přípojek k budoucím domům.

Pokud k pozemku není komunikace, tak se započíná jejím částečným vybudováním. Příprava pozemku začala jeho vytyčením dle geodetického plánu, určením výškových a polohopisných bodů, kácením dřevin a shrnutím ornice. Proběhly samotné výkopové práce pro položení potrubí (dešťové a splaškové kanalizace), další výkopy pro prodloužení vodovodního řadu a nasazení kanalizačních šachet.

Navozili jsme několik tun kameniva pro zpevnění pozemku a cest, aby byl umožněn přístup pro návoz materiálu stavební technikou. Následně se vrhneme na přípravu pozemků pro jednotlivé domy. Celá komunikace bude dokončena na podzim tohoto roku

15. dubna by měly být podle harmonogramu dokončeny přípravné práce a následně bude zahájena výstavba samostatných rodinných domů. Těšte se na další novinky ze stavby v Medlovicích v dalším díle.

Autor: FND Stavby

Blog

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Připravíme projekt, zajistíme financování a postaráme se o výstavbu.


Vy žijte

KVALITA

KVALITA

Kvalitní materiály od cihly přes tašky po poslední dlaždičku.


Vlka se bát nemusíte

VARIABILITA

VARIABILITA

Široký výběr katalogových domů, ale klidně vám vytvoříme vlastní projekt.


Vybere si každý

RYCHLOST

RYCHLOST

Cihlové domy stavíme ve vysoké kvalitě a přitom rychle.


Hotovo do roka a do dne

INDIVIDUALITA

INDIVIDUALITA

S našim designovým studiem máte interiér na míru v ceně.


Bydlete podle sebe